Galeria fotografii

10 błędów w projektowaniu stron internetowych i jak ich uniknąć

galeriafotografii 23.04.2021

Projektowanie stron internetowych to trudny proces, który zmusza cię do bycia bardzo kreatywnym, przy jednoczesnym poszanowaniu najnowocześniejszych zasad tworzenia stron internetowych. Ale często nie jest tak łatwo połączyć najlepsze z obu światów i stworzyć witrynę, która jest przyjazna dla użytkownika i atrakcyjna wizualnie w tym samym czasie.

W rzeczywistości wielu profesjonalistów popełnia poważne błędy po drodze i naraża doświadczenie użytkownika w ogóle. Z pewnością powinieneś unikać takich błędów i starać się stworzyć bezbłędny produkt. Naszym celem jest pomoc w omówieniu najlepszych błędów projektowych 10 i wyjaśnieniu, jak ich uniknąć. Spójrzmy!

1. Nie określaj od razu celu swojej strony internetowej


Otwieramy listę z jednym z najbardziej przerażających błędów, jakie może popełnić projektant stron internetowych. Mianowicie, wiele witryn nie podkreśla ich podstawowego celu na stronie docelowej. Jest to duża pomyłka, ponieważ musisz umożliwić odwiedzającym natychmiastowe zidentyfikowanie charakteru Twojej firmy.

2. Korzystanie z małych czcionek


Przyjazna dla użytkownika strona internetowa jest zawsze łatwa do odczytania. Dlatego wielkim błędem byłoby używanie małych czcionek lub typografii, co wymaga czasu na interpretację. Możesz temu zapobiec, powiększając litery i używając standardowych czcionek, takich jak sans serif.

To samo dotyczy wezwań do działania (CTA). Twoim celem jest zainspirowanie odwiedzających do podjęcia działań po przeczytaniu Twoich treści, ale nie możesz tego zrobić, jeśli Twoje CTA się nie wyróżnią. Ten element strony internetowej musi być wystarczająco duży i dobrze widoczny, więc możesz użyć jasnego koloru, takiego jak czerwony lub żółty, aby odróżnić go od reszty treści.

3. Dodaj Automatycznie Odtwarzane Filmy


Automatyczne odtwarzanie filmów może wydawać się wiarygodnym rozwiązaniem do projektowania stron internetowych dziesięć lat temu, ale teraz jest idealny czas, aby powstrzymać ten irytujący nawyk. Użytkownicy, którzy odwiedzają Twoją witrynę, robią to z bardzo konkretnym pomysłem, więc nie bombarduj ich klipami, które nie mają nic wspólnego z docelowym postem. Zamiast tego pozwól im cieszyć się pożądaną zawartością i zapisuj filmy na specjalnej stronie lub kanale YouTube.

4. Karuzele Obrazkowe


Trochę jak automatyczne odtwarzanie filmów, karuzele obrazów stały się niepokojące i przestarzałe już dawno temu. Po tym wszystkim, dlaczego miałbyś zmuszać odwiedzających witrynę do klikania raz po raz tylko po to, aby zobaczyć losowe zdjęcie? Jest to funkcja, która naprawdę denerwuje większość ludzi i zagraża ogólnie doświadczeniu użytkownika. Powinieneś zapomnieć o karuzelach i skupić się na elementach statycznych, które nie wymagają dodatkowego wysiłku ze strony odwiedzających.

5. Tworzenie Pakietów Tekstowych


Prowadzisz firmę i prawdopodobnie masz o niej wiele do powiedzenia, ale czy daje Ci to prawo do obciążenia odwiedzających witrynę ogromnymi pakietami tekstowymi? Odpowiedź jest bardzo prosta: Nie, Nie ma.

Liczne badania pokazują, że ludzie, którzy słyszą informacje, prawdopodobnie zapamiętają tylko 10% z nich trzy dni później, ale pamiętają 65% informacji, gdy odpowiedni obraz jest sparowany z nim. W takich okolicznościach strona internetowa powinna łączyć elementy tekstowe i wizualne, aby stworzyć znaczącą i informacyjną jednostkę treści.

6. Unikanie Spacji


Ten błąd idzie w parze z poprzednim. Zaskakująco duży odsetek projektantów stron internetowych uważa, że strona internetowa powinna zawierać mnóstwo elementów, więc ostatecznie całkowicie zaniedbują stare dobre białe znaki. Jest to oczywiście poważny problem, ponieważ białe znaki mają bardzo specyficzną funkcję.

Wbrew powszechnemu przekonaniu jest to nie tylko pusta przestrzeń, ale raczej znacząca część witryny, która oddziela różne funkcje na twoich stronach. Spójrz na ten topresume, a zauważysz, jak każdy akapit i podtytuł jest wyraźnie podzielony - to po prostu białe spacje robią to,co powinny.

7. Mieszanie Niewłaściwych Kolorów


Ostrożny projektant stron internetowych często może zauważyć strony o słabych schematach kolorów. Takie strony nie mają odpowiedniego kontrastu kolorów, więc ich posty okazują się bardzo trudne do odczytania.

8. Utrudniająca nawigacja


Innym błędem w projektowaniu stron internetowych jest struktura witryny w sposób, który utrudnia użytkownikom znalezienie potrzebnych treści. Jest to stosunkowo łatwe do rozwiązania, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to uprościć architekturę witryny i zmniejszyć liczbę kategorii.

Twoja witryna prawdopodobnie nie wymaga więcej niż kilku sekcji, z których każda zawiera nie więcej niż dwie lub trzy dodatkowe podkategorie. Taka struktura pozwala odwiedzającym znaleźć wszystko, czego potrzebują, tylko jednym kliknięciem lub dwoma.

9. Strona internetowa nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych


Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym oczekuje się, że globalna liczba użytkowników telefonów komórkowych przekroczy pięć miliardów do 2019 roku. Co to oznacza dla Ciebie jako projektanta stron internetowych? Cóż, to wyraźnie pokazuje, że musisz stworzyć stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych.

Celem jest przede wszystkim myślenie o urządzeniach mobilnych i stworzenie strony internetowej, która pasuje do wszystkich typów urządzeń (smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych) i wymiarów ekranu. To również miejsce, w którym większe czcionki i większe CTA pomogą Ci zapewnić płynną i prostą obsługę.

10. Brak Informacji Kontaktowych


Wielu użytkowników odwiedzi stronę internetową tylko po to, aby znaleźć dane kontaktowe firmy. Dlatego nie dodawanie go do produktu końcowego byłoby poważną pomyłką. Musisz zachować świeżość strony internetowej i sprawić, by dane kontaktowe były dobrze widoczne, w tym adres e-mail, numery telefonów i adres fizyczny.

Wnioski


Tworzenie stron internetowych może wydawać się rutynową pracą w 2019 roku, ale tylko wtedy, gdy niewiele o tym wiesz. Prosta prawda jest taka, że projektanci stron internetowych bardzo często popełniają krytyczne błędy, więc lepiej naucz się ich błędów.
W tym artykule przeanalizowaliśmy najlepsze błędy projektowania stron internetowych 10 i wyjaśniliśmy, jak ich uniknąć. Czy kiedykolwiek popełniłeś te błędy? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach, ponieważ chcielibyśmy usłyszeć Twoją opinię na ten ekscytujący temat.

Tagi: